...
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Sakarya Afet Müdahale Planı Onaylandı

Ana Sayfa » Haberler » Sakarya Afet Müdahale Planı Onaylandı
04 Haziran 2016
Sakarya Afet Müdahale Planı Onaylandı

Sakarya Afet Müdahale Planı Onaylandı Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan Sakarya Afet Müdahale Planı (SAKAMP), Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulunca onaylandı.

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan Sakarya Afet Müdahale Planı (SAKAMP), Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulunca onaylandı.

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) esas alınarak hazırlanan ve Sakarya’da afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerine ait rolleri ve sorumlulukları tanımlamak, afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerini belirlemek amacıyla Sakarya Afet Müdahale Planı (SAKAMP) hazırlandı. Hazırlanan plan Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu tarafından onaylandı.

26 hizmet grubu ana çözüm ortağının katıldığı İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda açılış konuşması yapan AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, “Sakarya Afet Müdahale Planımız Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu tarafından onaylanmıştır. Plana uygun olarak İl Afet Müdahale Planları ve 26 Yerel Düzey Operasyon Planları yapılmıştır. Hayırlı olsun” dedi.

Toplantıda SAKAMP (Sakarya Afet Müdahale Planı) ve 26 adet yerel düzey hizmet grubu operasyon planlarının onaylandı. Hizmet grubu yöneticileri tarafından hazırlanan planların içeriğine ait 5 dakikalık sunumlar yapılarak, alınan kararlar imzaya sunuldu. – SAKARYA

sakaryaafet

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Dev teknoloji şirketleri kullanıcılarını dinliyor.

Dev teknoloji şirketleri kullanıcılarını dinliyor. Son günlerde art arda yaşanan skandallarda Silikon Vadisi’nin dev teknoloji

ADASU HES, 41 Milyon Lira Değerinde Enerji Üretti.

ADASU HES, 41 Milyon Lira Değerinde Enerji Üretti. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş: ‘2013’te hizmete aldığımız

SAÜEAH’ta İlk Böbrek Nakli Gerçekleşti.

SAÜEAH’ta İlk Böbrek Nakli Gerçekleşti. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) ilk böbrek

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN