...
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Sakarıya Valisi Coş: ‘Karasu Limanı Kasım 2016’da hizmete girecek’

Ana Sayfa » Haberler » Sakarıya Valisi Coş: ‘Karasu Limanı Kasım 2016’da hizmete girecek’
29 Temmuz 2016
Sakarıya Valisi Coş: ‘Karasu Limanı Kasım 2016’da hizmete girecek’

Karasu Limanı’nın 1 Kasım 2016’da tamamlanarak hizmete alınacağını söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, liman sahası derinleştirmesi sırasında çıkacak kumun bir bölümünün erozyona uğrayan sahile takviye edileceğini bildirdi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş 4 Nisan Pazartesi günü Karasu’ya gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Önce pazaryerini gezen Vali Coş burada pazarcı esnafı ve vatandaşlarla görüştü. Vali Coş daha sonra burada kendisini karşılayan Kaymakam Şafak Gürçam, Garnizon Komutanı Bahadır Helli ve Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile birlikte Karsu Limanı’na geçerek Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Bolu Bölge Müdürlüğü ve liman inşaatını yapan İçtaş yetkilileri ile bir toplantı düzenleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kasımda bitiyor

Vali Hüseyin Avni Coş toplantı çıkışında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Öncelikle Karasu Limanı hakkında bilgi veren Vali Coş, inşaatı üstlenen İçtaş firmasının gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürdüğünü ve firma yetkililerinin limanın 1 Kasım 2016’da tamamlanarak hizmete gireceği öngörüsünde bulunduklarını aktardı.

Takip ediyoruz

Vali Coş açıklamalarında şu görüşlere yer verdi:

“Vali olarak, milletvekilleri olarak bizler de bakanlıklarda yapılması gereken iş ve işlemleri takip ediyoruz. Buradaki çalışmalar el birliği ile aksaksız ve kazasız bir şekilde sürdürülüyor. Şu ana kadar yaklaşık 350 bin m3 civarında bir kum alınarak limanın derinleştirilmesi çalışmaları sürdürülüyor.  Önümüzdeki günlerde çok daha büyük miktarda, yaklaşık 1,5 milyon m3 kumun tahliyesi öngörülüyor. Her şey yolunda gidiyor, aksayan bir şey yok. Limanımız inşallah bu yıl sonunda hizmete girecek. Karasu’muza, Sakarya’mıza, bölgemize ve yurdumuza hayırlı ve uğurlu olsun.”

Kirliliğe izin yok

Limandan çıkan kumun nasıl değerlendirileceği ve atık bırakılması halinde neler yapılacağı  konusuna da açıklık getiren Vali Coş şöyle konuştu:

“Derinleştirme çalışmalarıyla buradan yaklaşık 2 milyon m3 kumun nakledilmesi söz konusu. Denize kontrolsüz bir şekilde atık bırakılmasına çevre mevzuatı buna engel. Burada Sahil Güvenlik Teşkilatımız da olacak. Onlar da denizden gelen giden gemilerin hem trafik hem güvenlik hizmetlerine baktıkları gibi su üstü ve su altı temizliği konusunda ilgili yasa ve yönetmelikler uyarınca denetim yapacaklar. Kimse bu konuda herhangi bir tedirginlik duymasın.”

Çıkarılan kum ne olacak

Çıkarılacak kumun ihtiyaç duyulması halinde liman alanında kullanılacağını belirten Vali Hüseyin Avni Coş, bir miktar kumun da sahile takviye olması amacıyla denizin kıyıya yakın derin kısımlarına takviyesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yürütülen bir projesi olduğunu ve onunla ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Coş “Milletimizin menfaati neyse devletimizin kontrolünde ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.

valicoskarasulimani valicoskarasulimani1

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Dev teknoloji şirketleri kullanıcılarını dinliyor.

Dev teknoloji şirketleri kullanıcılarını dinliyor. Son günlerde art arda yaşanan skandallarda Silikon Vadisi’nin dev teknoloji

ADASU HES, 41 Milyon Lira Değerinde Enerji Üretti.

ADASU HES, 41 Milyon Lira Değerinde Enerji Üretti. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş: ‘2013’te hizmete aldığımız

SAÜEAH’ta İlk Böbrek Nakli Gerçekleşti.

SAÜEAH’ta İlk Böbrek Nakli Gerçekleşti. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) ilk böbrek

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN